سرویس‌های تحت شبکه

شرکت کیان پرداز ریتون،ارائه دهنده خدمات سرویس‌های تحت شبکه در حوزه‌های زیر می‌باشد

Zabbix Monitoring

امروزه وجود یک سیستم مانیتورینگ جامع در شبکه های سازمانی بزرگ و کوچک امری الزامی است.

SIEM & Splunk

با  گسترده تر شدن  خدمات IT کمتر سازمانی یافت میشود که خدمات خود را مبتنی بر سرویسهای IT ارائه نکرده باشد، برای دسترسی به بازارهای بزرگتر و گسترش خدمات لازم است که کسب کارها سرویسهای بیشتری را روی بستر اینترنت ارائه دهند

Exchange Server

WAF & Load Balancer

VOIP

سیستم مانیتورینگ بر بستر Zabbix

امروزه وجود یک سیستم مانیتورینگ جامع در شبکه های سازمانی بزرگ و کوچک امری الزامی است. وجود چنین سامانه ای نه تنها باعث کاهش هزینه های مدیریتی شبکه ( Administration Cost ) میشود، بلکه با تشخیص نقاط ضعف و پایش شاخص های عملکردی اجزای سیستم قبل از وقوع خرابی باعث کاهش از دست رفتن سرویس خواهند شد.

سیستمهای مختلفی برای مانیتورینگ وجود دارد که غالباً دارای لایسنسهای گران قیمت میباشند. یکی از قویترین سیستم های مانیتورینگ که در چند سال گذشته توجه اکثر سازمانها را به خود جلب کرده است Zabbix میباشد که کاملاً Open Source بوده و نیازی به لایسنس اولیه و یا حق عضویت دوره ای ندارد.

از اینرو شرکت کیان پرداز ریتون با توجه به شناخت نیاز اغلب مشتریان سازمانی نگاه ویژه ای به این محصول داشته است و توانسته است که نیاز سازمانهای متعددی را در امر مانیتورینگ شبکه برآورده سازد. از مزایای اصلی این سرویس میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مانیتور کردن همه چیز: زیرساخت های شبکه ، سرورها، فضاهای ابری، اپلیکیشن ها و سرویسها در این سرویس مانیتور میشوند، همچنین قابلیت Open Source بودن و یا متن باز بودن این سرویس باعث حذف محدودیت ها در موارد قابل مانیتور کردن خواهد شد.
  • تشخیص خرابی ها به صورت بلادرنگ: روشهای مختلف جمع آوری اطلاعات باعث میشود که بتوان خرابی ها و یا اتفاقات در شبکه و زیرساخت را به صورت بلادرنگ کشف نمود.
  • روشهای هشدار دهی متنوع: تنوع روشهای اطلاع رسانی باعث میشود شما در هر کجا از کلیه رخدادهای مورد نیاز مطلع شوید، روشهای اطلاع رسانی مانند VictorOPS، SIGNL4، Slack ، Email ، SMS ، Telegram ، MS Team ، و ……
  • داده های نمایشی: قابلیت ایجاد داشبوردها، گرافها و نقشه ها در این سیستم باعث میشود بینش بسیار زیادی از شبکه و زیر ساخت خود به دست آورید. با مشاهده این اطلاعات شما به راحتی میتوانین با شناخت گلوگاهها و نقاط شکست سیستم ، قبل از وقوع حوادث از آنها جلوگیری کنین.
  • داشبوردهای منعطف مبتنی بر ویجت: ویجت ها قسمتهایی از داشبورد شما هستند که هر کدام بخشی از اطلاعات را برای شما نمایش میدهند، با استفاده از ویجت ها شما به راحتی میتوانین داشبوردهای قدرتمند را به سادگی طراحی نمایید و کلیه ابعاد شبکه و زیرساخت را در یک صفحه نمایش دهید و نیازی به چندین نمایشگر بزرگ برای نمایش اطلاعات نداشته باشین.
  • رهگیری شاخصها: با اندازه گیری شاخصها و پارامترهای سیستم و تطبیق با معیارهای قابل تنظیم میتوانید خدمات تجاری خود را در سطح مطلوب قراردهید.
  • قابلیت تطابق با سیستمهای موجود: زبیکس با تمامی سیستمهای موجود قابلیت انطباق دارد و هر چیز که شما داشته باشید قابل مانیتور کردن میباشد. تمامی تجهیزات ، سرویسها و ساختارها در این سیستم قابلیت تعریف دارند.
  • امنیت بالا در ارتباط اجزا، سرعت بالای پیاده سازی و همچنین مقیاس پذیر بودن این سرویس از دیگر نقاط مهم این سیستم میباشند.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص این سرویس با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.

SIEM & Splunk

با  گسترده تر شدن  خدمات IT کمتر سازمانی یافت میشود که خدمات خود را مبتنی بر سرویسهای IT ارائه نکرده باشد، برای دسترسی به بازارهای بزرگتر و گسترش خدمات لازم است که کسب کارها سرویسهای بیشتری را روی بستر اینترنت ارائه دهند، از سوی دیگر گسترش تهدیدات سایبری باعث شده است که ارائه این سرویسها روی اینترنت همواره با خطراتی مواجه باشد، از این رو در سالهای اخیر شرکت ها و سازمانهای IT محور اقدام به تشکیل واحد SOC در سازمانهای خود کرده اند که بتوانند حملات سایبری را تشخیص و به آنها پاسخ مناسب دهند. مهمترین ابزاری که در واحد SOC قرار دارد Security information and event management  یا SIEM میباشد. به دلیل حجم بالای اطلاعات و هوشمند شدن تهدیدات، همواره سیستمهای SIEM  جزء گرانقیمت ترین ابزارها بوده اند. سیستم SIEM با آنالیز کردن رخدادهایی که در کل و یا قسمتی از شبکه رخ میدهد، میتوانند اتفاقاتی که در حال رخداد هستند را تشخیص دهند و روی آنها عکس العمل مناسب نشان دهند، از اینرو پیاده سازی این گونه سیستم ها در سازمانها دارای پیچیدگی های فراوان میباشد و رسیدن به نقطه مطلوب نیازمند دقت و تجربه بالا در این زمینه میباشد.

یکی از قویترین سیستمهایی که در این زمینه ارائه شده است Splunk میباشد. این سیستم به دلیل مقیاس پذیر بودن برای هر نوع سازمانی مناسب است و قابلیت آنالیز و تحلیل اطلاعات فوق حجیم را دارد. این سیستم به دلیل توزیع پذیر بودن به راحتی قابلیت پیاده سازی در ابعاد مختلف میباشد. اساس سیستم Splunk مدیریت Log میباشد، که این Log میتواند از تجهیزات شبکه، تجهیزات امنیتی، سرویسهای اکتیو دایرکتوری و … باشد و یا میتواند از سیستمهای تجاری مانند فروش آنلاین ، پرداخت ، CRM و … باشد. پس از دریافت این لاگها توسط سیستم Splunk ، این لاگها نرمالایز شده و تقسیم بندی میشوند و بر اساس شروط و یا فیلتر های از پیش تعیین شده میتوان اقدام به تهیه داشبوردهای امنیتی و یا مدیریتی نمود. بر اساس همین فیلترها میتوان سیستم را وادار به عکس العمل نمود.

ابزارهای زیادی برای نصب روی این سیستم ایجاد شده اند که مهمترین ابزاری که در حوزه SIEM ارائه شده است ، Security Enterprise میباشد که الگوهای بسیار زیادی در خصوص تهدیدات و رخدادهای امنیتی در سطح شبکه و سرویس دارا میباشد.

کارشناسان این شرکت با داشتن سابقه طولانی در امر امنیت و زیر ساخت شبکه و سرویس، اماده ارائه مشاوره در خصوص پیاده سازی این سیستم در سازمان شما میباشند.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و یا به وب سایت شرکت مراجعه نمایید.

Exchange Server

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

WAF & Load Balancer

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

VOIP

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.